Webmaister.hu

Ajánlatkérés

Webmaister.hu
  • Marketing
  • Időpontfoglalás
  • Szolgáltatások
    • Tuninglabor
    • Marketing
    • Webáruház készítés
  • Unas
    • Unas fejlesztések
  • Referenciák
  • Blog

Ajánlatkérés

  1. Blog
  1. Blog
Vissza
Az a fránya hozzáadott érték

Az a fránya hozzáadott érték

Nekünk, marketingesek mániánk a hozzáadott érték. De miért olyan fontos ez, miért kell kitűnni a többiek közül és mivel teheted meg?

Nov 12
2022
09:00
Ádám
Ádám
2022.11.12 09:00
Marketing
Stratégia
Szűrés törlése
Nov 12
2022
09:00

csináld másképp

A hozzáadott érték fontossága

Az online piac elképesztően sok szereplőt foglal magába. Itt már nem arról van szó, hogy lemegyek az első boltba, ha megtalálom, amit keresek, akkor megveszem. Online térben teljesen máshogy zajlik le egy vásárlási folyamat.

Természetesen itt is előfordulhat az, hogy csak úgy beesik a vevő, kattint kettőt és már le is adta a rendelését. A valóságban ugyanakkor viszonylag kicsi ennek az esélye, ráadásul az ár-összehasonlító oldalaknak köszönhetően már nem is kell akkora erőfeszítést tennem egy "piackutatáshoz" vásárlóként.

Itt jön képbe a hozzáadott értéked! Lehet, hogy az első vevő megszerzése drágább lesz, de hosszú távon, ha visszatérő vásárlóvá válik, elmondja másoknak, hogy milyen jó ez a webáruház, akkor rengeteget profitálhatsz belőle, de ez még nem minden.

Az alapok

A hozzáadott érték még szóba sem jöhet, hiszen, ha alapjaiban rosszul van felépítve valami, akkor lehet bármilyen ütős plusz szolgáltatásod, nem fogod eladni a terméked. Ezen a ponton elgondolkozhatsz azon, hogy akkor mi értelme a hozzáadott értéknek, de azért még várd ki a végét!

Íme pár "apróság", ami nélkül felesleges bármin is gondolkozni.

1. Befektetett munka

Így bizony, a semmiből nem lehet valamit elérni. Kemény befektetett munkára van szükség, hogy sikeres légy. Fel kel kutatni a beszállítókat, meg kell nézni milyen szállító céggel lehet együtt működni. Ki kell választani melyik webshopmotort szeretnéd használni, bár a webshopmotor terén utóbbiban megtaláltuk a legtöbb kereskedő számára legjobb megoldást.

De tovább sorolhatnánk a megfelelő munkatársak és együttműködő partnerek, alvállalkozók kiválasztásával és tulajdonképpen ez a lista a végtelenségig folytatódhatna, de most nem ezen van a hangsúlyt. A lényeg, hogy te, mint webshoptulajdon is aktív részt kell vállalnod a működéshez.

2. Önképzés

Ide lehetne venni az alkalmazott képzését is. Elsősorban viszon fontos, hogy a saját területednek megfelelően tanulj folyamatosan új dolgokat. Tágítsd a látóköröd, és soha ne érd be azzal, ami van. A folyamatos fejlődés a hosszútávú siker kulcsa, hiszen enélkül könnyen elhúznak melletted a versenytársaid.

Ki kell emelnünk, hogy nem arra gondolunk, hogy váljon belőled marketing szakember, vagy tanuld ki a logisztikai cégek működését, elsősorban a termékeid és vásárlóid ismeretében kell szakértővé válnod!

3. Termék

Igazából lehetne az az első kiemelt tényező is, hiszen a terméked, vagy szolgáltatásod lesz a legnagyobb marketing erőd! Persze, azért nem árt egy kis "hátszelet" adni neki és különböző marketingmegoldásokkal támogatni. Ettől függetlenül, ha a termékkör rossz, akkor azt 100 marketinges se fogja tudni neked eladni. Ha eddig azt hitted, hogy márpedig a neten mindent el lehet adni, akkor van egy rossz hírünk.

Nem az ár a legfontosabb

Vagy mégis? Bár valóban fontos, hogy jól pozicionáld a terméked vagy szolgáltatásod árát, de ez nem azt jelenti, hogy neked kell lenni a legolcsóbbnak, kivéve, ha nincs semmi versenyelőnyöd, akkor csak az ár lehet az egyetlen versenyelőnyöd, de ezt nem javasoljuk.

Ha megfelelően szelektáltad a vásárlók körét, akkor az ár már csak másodlagos szerep lesz. Gondolj csak a Rolex órákra, szerinted ők órákat árulnak? Ha a válaszod igen, akkor kicsit még gondolkozz el ezen. Persze, maga a fizikai termék az egy óra, de kevesen vesznek azért Rolexet, mert épp egy új órára vágynak.

De akkor hogy is működik ez? Itt a presztízst és a vele járó státusz szimbólumot vásárolod meg. Ebben az esetben tehát ezek a plusz dolgok lesznek a termék hozzáadott értékei, amik miatt sokan egy vagyont képesek rá költeni.

Semmiképp ne kezdd el másolni a Rolexet és mostantól csillagászati áron áruld a termékeid, hanem próbáld a saját képedre formálni. Keresd meg a vásárlóid fájdalompontját és azon szólítsd meg őket! Ezt nem fogja tudni helyetted senki megtenni, ehhez csak rád van szükség és arra, hogy ismered a vásárlóid problémáit!

a hozzáadott érték nem az árazáson múlik

Milyen hozzáadott értéked lehet?

Bármilyen meglepő, sajnos nincs egzakt válasz. Sok esetben ez a termékkörödtől és leginkább a vásárlóidtól függ. A realitás talaján maradva nem kell egyből túlárazott dolgokra gondolni. Nézzünk pár gyakorlati példát:

1. Építs közösséget

Micsoda ötlet, hallottad már ezerszer, ugye? Hát igen, nem mi találtuk fel a spanyol viaszt, de tényleg működhet! Igazából itt még a termékkör sem fontos, mert mindenkinek vannak kérdései. A babaruháktól kezdve, az étrend-kiegészítőkön át egészen az autóalkatrészekig bármi szóba jöhet.

Könnyen negatív eredménye is lehet, ugyanis nem szabad elkezdeni a közösségekben értékesíteni. Segítő szándékkal kell létrehoznod ezeket a csoportokat, a cél a bizalom, elköteleződés megteremtése. Ha csak értékesíteni akarsz, azzal nem tud közösséget építeni, arra ott vannak például a Facebook hirdetések.

A fenti szabályokat kihasználva egy nagyon aktív és folyamatos bevételt biztosító közösséget építhetsz, ha ügyes vagy és a későbbiekben értékesítésre is használhatod, de csak mértékkel!

2. Vállalj plusz garanciát

Nagyban növeli a bizalmat és hidd el, olyan sokan nem fogják majd alkalmazni. Akár szolgáltatások esetében is alkalmazhatod. Ha mondjuk egy tanfolyamot, vagy online tréninget értékesítesz, ajánld fel a pénzvisszafizetés lehetőségét, ha nem lenne elégedett. A termékkör itt sem releváns, alkalmazhatod a fenti példánál maradva babaruhára, étrend-kiegészítőre, de autóalkatrészre is.

Nyilvánvalóan te határozod meg a visszaküldés feltételeit, de megfelelően kidolgozott szerződési feltételekkel akár 60-100-365 napos pénzvisszafizetési garanciát is vállalhatsz, emiatt pedig a magasabb ár ellenére is csábító lesz az ajánlatod!

3. Adj többet

Ne csak azt add, ami a minimum, biztosíts kiemelt ügyfélszolgálatot, adj ingyen tanácsadást, telefonálj kézbesítés után néhány nappal és érdeklődj a termékről. Adj ajándékot, attól függően, hogy milyen a termékköröd.
Személyesen írd alá a köszönőkártyát a csomagban. Ezek is mind növelik a bizalmat, azt érezheti a vevő, hogy többet kap a pénzéért, neked pedig nem fog sokkal többe kerülni.

Sokkal személyesebbé teszi a márkád és biztosan elégedetten, valamint elkötelezetten távozik a vevőd.

4. Valami más

Ezt a másságot elég nehéz megfogni és sok esetben ez is a termékkörből, vagy a szolgáltatásból következhet. Nézd meg a nagy konkurenciáid, akár adj le egy tesztrendelést, hívd fel az ügyfélszolgálatot. Ha látod az ő gyengeségeit, akkor abból te már tudsz építkezni!

Az ő rendszerükben hamarabb észreveszed, hogy mi az, ami hiányzik neked, mi az, amit te másképp csinálnál és innen egyenes út vezet a sikerhez. Ne ess ugyanabba a hibába, mint mások. Az is lehet, hogy olyan megoldásokat is találsz, amik eddig eszedbe sem jutottak.

5. Rugalmasság és problémamegoldás

Nagyon sok termék, vagy szolgáltatás esetében kiemelt szerepe lehet annak, hogy mennyire vagy rugalmas. Mindig próbálj meg problémamegoldóan hozzáállni a vásárlókhoz, ne úgy vedd fel a dolgot, hogy "ennek sincs jobb dolga, mint reklamálni". Hidd el, mindenkinek van jobb dolga, mint nálad reklamálni, ha viszont ezt megfelelően kezeled, akkor is adhatsz egy pozitív élményt.

Az egyik legjobb problémakezelő megoldás, amivel biztosan nem veszíted el a vásárlód, az egyrészről a gyorsaság. Ha elhúzod a dolgot, akkor már valószínűleg nem lesznek elégedettek és hiába adsz bármilyen ajánlatot, az nem fogja annyira érdekelni, hogy kárpótolja az idejét. Ha viszont gyorsan megoldod a problémát és mondjuk felajánlasz hozzá egy kedvezményre jogosító kupont, máris visszatérhet a potenciális vásárlóid körébe és akár elégedetten újságolhatja ismerőseinek az esetet.

próbáld másképp csinálni

Ugye milyen egyszerű?

Láthatod, hogy nem feltétlen nagy dologra kell gondolni, amikor a hozzáadott érték kifejezést meghallod.

A legfontosabb, hogy gondold át, miben lehetsz jobb, miben nyújthatsz többet másoknál.

Ha bizonytalan vagy, nincs ötleted, hogy mivel tűnhetnél ki, jó a terméked, de mégse jönnek a számok, akkor ideje változtatni! A változást elkezdheted kicsiben is, csak kérj egy ingyenes konzultációt és auditot tőlünk, hogy megnézzük mit tudnánk segíteni.

Miért érdemes ingyenes ajánlatot kérned?

Webmaist előny:Teljesen ingyenes, nem terhel kötelezettség
Webmaist előny:Ha nem fogunk együtt dolgozni, akkor is tanulhatsz belőle
Webmaist előny:Ismerjük a problémáid, így hamar közös nevezőre jutunk
Webmaist előny:Nem sértődünk meg, ha versenyezteted az ajánlataidat

Ajánlatkérő űrlap

Vissza
Webmaister online jelenlét

Online jelenlét A-tól Z-ig

Webáruház tulajdonosként pontosan tudjuk, hogy milyen szempontoknak szeretnénk, ha megfelelne webáruházunk. Éppen ezért vállalkozásunk fő profilja a teljeskörű szolgáltatás, egészen a webáruház elkészítésétől a tartalommarketingen és hírlevelezésen át az online marketing kampánykezelésig.

Webmaister hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre

Webmaister telefon Telefon: +36-30/913-5283

Webmaister email Email: hello@webmaister.hu

Webmaister közösségi média Kövess minket: Webmaister Facebook Webmaister Instagram Webmaister LinkedIn Webmaister TikTok

Hivatalos Google partnerek vagyunk

Webmaister Kft. - Hivatalos Google Partner

Hivatalos Unas partnerek vagyunk

Unas partner

További partnereink

Cookiebot
Cookiebot hivatalos partner
Usercentrics
Optimonk
SalesAutopilot
Billingo
TrustIndex
CWEB
Utánvét Ellenőr
Canva
FogyasztóBarát
  • Kezdőlap
  • Ajánlatkérés
  • Marketing mindenkinek
  • Karrier
  • Blog
  • Adatkezelés
  • ÁSZF
  • Kapcsolat

Copyright © 2025 Webmaister.hu - Webmaister Kft. Minden jog fenntartva!

  • Marketing
  • Időpontfoglalás
  • Szolgáltatások
    Szolgáltatások
    • Tuninglabor
    • Marketing
    • Webáruház készítés
  • Unas
    Unas
    • Unas fejlesztések
  • Referenciák
  • Blog
Adatkezelési beállítások
Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz marketing jellegű cookie-kat engedélyezhetsz, amivel elfogadod az Adatkezelési tájékoztatóban foglaltakat.
A működéshez szükséges cookie-k döntő fontosságúak a weboldal alapvető funkciói szempontjából, és a weboldal ezek nélkül nem fog megfelelően működni. Ezek a sütik nem tárolnak személyazonosításra alkalmas adatokat.
A marketing cookie-kat a látogatók weboldal-tevékenységének nyomon követésére használjuk. A cél az, hogy releváns hirdetéseket tegyünk közzé az egyéni felhasználók számára (pl. Google Ads, Facebook Ads), valamint aktivitásra buzdítsuk őket, ez pedig még értékesebbé teszi weboldalunkat.
Az adatok névtelen formában való gyűjtésén és jelentésén keresztül a statisztikai cookie-k segítenek a weboldal tulajdonosának abban, hogy megértse, hogyan lépnek interakcióba a látogatók a weboldallal.
A személyre szabáshoz használt cookie-k segítségével olyan információkat tudunk megjegyezni, amelyek megváltoztatják a weboldal magatartását, illetve kinézetét.